8 Říj

Superfinále

Protože v loňském roce se superfinále osvědčilo, tak se i letošní závěr Nohejbalového poháru Tachovska rozhodoval o vítězi v jediném utkání. V sobotu 30. 9. 2017 ve Stříbře vyvrcholily nohejbalové boje okresního nohejbalu.

Utkání o 3. místo
Baník Stříbro B – Slavoj Chodová Planá 4:2 (10:6)
Baník měl před utkáním velké problémy se sestavou. Dlouhodobě zranění byli K. Budek, Marcínek a Beneš a Holman byl na dovolené. A tak většina nohejbalových znalců favorizovala spíše Slavoj, který po celou sezonu předváděl výborné výkony a do Stříbra přijel v nejsilnější sestavě. Aby mohli stříbrní vůbec k utkání nastoupit, tak museli povolat Honzu Krcha, který téměř celou sezonu nehrál. Ale hned v prvním zápase dvojic ukázal, že dlouhá přestávka mu neuškodila. Spolu se Z. Budkem trochu překvapivě hladce porazili Motla a Haníka 2:0 (10:4, 10:8). Druhý zápas dvojic přinesl již vyrovnaný souboj, který nakonec posledním míčem ve třetím setu vyhrál borci Slavoje. Rohlík s Maříkem porazili Šichtance s Urbanem 2:1 (7:10, 10:9, 10:9). A stejně napínavý byl i souboj trojic. Za Baník nastoupili Šichtanc, Budek a Krcho, proti nim barvy Slavoje hájili Rohlík, Košťál a Haník. Stříbro začalo lépe a vyhrálo první set 10:8. Ve druhém setu byl výsledek opačný, 10:8 vyhrál Slavoj. A ten také jednoznačně vyhrál třetí set 10:5, kdy Baník neuhrál ani bod a Slavoj se ujal vedení v utkání 2:1. A ve třetích setech se rozhodovalo i v odvetných utkáních dvojic. Ale v obou zápasech byli v koncovce lepší stříbrští hráči a obrátili stav na 3:2 pro Baník Stříbro. Nejdříve Budek s Krchem porazili Rohlíka s Maříkem 2:1 (10:8, 7:10, 10:9) a potom Šichtanc s Urbanem porazili shodně 2:1 (9:10, 10:8, 10:8) Motla s Haníkem. A tak o bronzové medaili musel rozhodnout poslední zápas trojic. Obě družstva nastoupila ve stejných sestavách jako v zápase prvních trojic, ale Baník hrál pečlivě a žádné drama nepřipustil a vyhrál 2:0 (10:2, 10:4) a celkově 4:2 (10:6)

Vývoj utkání: 1:0, 1:2, 4:2
Sestava domácí: Šichtanc, Budek, Krcho, Urban, Beneš
Sestava hosté: Motl, Rohlík, Mařík, Haník, Rolko, Košťál, Machačová

Superfinále:

SKP Planá – SKP Tachov 3:3 (7:7) na míče (115:116)
Jestliže utkání o třetí místo bylo napínavé, tak finále ho ještě předčilo. O vítězi při rovnosti bodů i setů musel rozhodnout větší počet získaných míčů. Do finále Nohejbalového poháru se probojovala družstva SKP Tachov a SKP Planá. Podle výsledků celé sezony byl mírným favoritem obhájce titulu SKP Planá, který vyhrál základní soutěž. Plánští na superfinále intenzivně trénovali a nastoupili s novými dresy v osvědčené sestavě, kterou z lavičky dirigoval zkušený Vojta Rožnaj. Tachov také nastoupil s nejsilnější sestavou v čele s Karlem Oktábcem. A tak sázkové kurzy před zahájením zápasu byly vzácně vyrovnané. Obhájci titulu, za které v první dvojce nastoupili Kučera s Vážným, zahájili utkání vítězstvím 2:0 (10:8, 10:7). Za Tachov hráli úvodní zápas Vozka a Závorka. V druhém zápase začali Oktábec s Větrovským vlažně a prohráli první set 4:10. V dalších setech se zlepšili a porazili Klimenta s Lazorkou 2:1 (4:10, 10:7, 10:7). V prvním utkání trojic vyhrál SKP Planá (Vážný, Kučera, Rožnaj) nad Tachovem (Oktábec, Větrovský, Vozka) po vyrovnaném průběhu 2:1 (7:10, 10:8, 10:6) a ujal se vedení 2:1 na zápasy. Tachov se však nevzdával a oba odvetné zápasy dvojic vyhrál překvapivě snadno 2:0 (10:4, 10:8) a 2:0 (10:7, 10:5) a otočil stav utkání na 3:2 ve svůj prospěch. Před posledním zápasem se již plánskému SKP nedávali šance. Tachovu stačil uhrát jeden set a Karel Oktábec většinou trojky neprohrává. Ale SKP Planá má ve svých řadách bojovníky, kteří se jen tak nevzdají. Kučera, Vážný a Rožnaj doslova rozdrtili Oktábce, Větrovského a Vozku 2:0 (10:8, 10:5). Ale ani toto vítězství jim nestačilo na obhajobu mistrovského titulu, který jim unikl o jeden jediný bod!

Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3
Sestava domácí:  Kliment, Lazorka, Vážný, Rožnaj, Kučera
Sestava hosté: Oktábec, Větrovský, Toman, Vozka, Závorka

Vítězný tým SKP Tachov (Oktábec, Toman, Větrovský, Vozka, Závorka)